צור קשר

להורים שלך מגיע יותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מה זה מרכז גריאטרי ואיזה שירותים הוא מציע?

  מרכז גריאטרי (בית חולים גריאטרי) הוא מרכז רפואי שמטרתו היא טיפול ושיקום של קשישים בני 65 ומעלה. בישראל יש מספר מרכזים גריאטריים המציעים מגוון רחב של שירותים, כמו סיעוד, שיקום לאחר ניתוח או אירוע רפואי ואפילו פיזיותרפיה.

  חלק מהמרכזים הגריאטריים מספקים תמיכה גם למשפחות, ולעיתים קרובות יש להם תוכניות מיוחדות לדיירים עם דמנציה או ירידה ביכולות הקוגניטיביות. בנוסף לטיפול רפואי כללי, מרכזים גריאטריים יכולים להציע תוכניות שיקום ארוכות, שיכולות לכלול פעילות גופנית, ייעוץ תזונתי וניהול מתחים.

  תוכניות אלו נועדו לסייע למבוגרים מבוגרים לשמור על בריאותם ועצמאותם למשך זמן רב ככל האפשר. בסופו של דבר, היעד העיקרי של המרכז הגריאטרי הוא לשקם את את המטופל מבחינה רפואית ופיזית בשביל להחזיר אותו לחיים תקינים ככל האפשר.

  ככל שתוחלת החיים מתארכת, הצורך במרכזים גריאטריים הופך חשוב יותר הן לקשישים והן למשפחותיהם. מרכזי שיקום גריאטריים הם בתי חולים מיוחדים אליהם קשישים מגיעים כדי לקבל טיפול רפואי ולהשתקם, ורובם בוחרים גם לבלות את זמנם עם אנשים אחרים בגילם ולהשתתף בפעילויות שונות.

  היתרונות של אשפוז במרכז גריאטרי

  יש יתרונות רבים לאשפוז גריאטרי: קודם כל, האשפוז עוזר לשקם ולשפר את בריאות המטופלים. קשיש אשר מתאשפז בבית חולים גריאטרי זוכה לקבל את הטיפול הרפואי שהוא זקוק לו, על ידי צוות מיוחד שיודע לשקם ולעזור לכל מאושפז במקום לחזור לחיים שלו במסגרת הקהילה.

  בנוסף, במרכזים גריאטריים נמצאים מטופלים נוספים בני הגיל השלישי, מה שיכול ליצור קשרי חברות עבור קשישים שחווים בדידות ולא מתראים הרבה עם המשפחה או החברים. כאשר קשישים נשארים פעילים ובתוך מסגרת חברתית, זה נהדר לבריאות הנפשית שלהם.

  ולבסוף, מרכזים גריאטריים יכולים לסייע בהפחתת העומס על בני משפחה שלא יודעים או לא יכולים להעניק את הטיפול המתאים ליקיריהם הקשישים בשל מגבלות זמן, ידע וכמובן גם עניין של סבלנות מאוד גדולה שצריך לגייס.

  איך לבחור מרכז גריאטרי המתאים לצרכים שלכם?

  מרכזים גריאטריים מספקים מגוון שירותים למבוגרים, לרבות טיפול רפואי, פעילויות חברתיות וסיוע במשימות היומיום. עבור רבים הנזקקים לטיפול גריאטרי בפעם הראשונה, זה יכול להיות קשה לדעת איך לבחור את המרכז הגריאטרי המתאים ביותר. הנה כמה עצות מועילות:

  קחו בחשבון את סוג השירותים המוצעים ואת ההתמחות של המרכז הגריאטרי. מרכזים גריאטריים יכולים להתמחות במחלת אלצהיימר או בצורות אחרות של דמנציה, שיקום פיזי לאחר ניתוח, או טיפול ארוך טווח. כדאי לבחור במרכז המציע את סוג הטיפול שאתם או יקירכם זקוקים לו.

  גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מיקומו של המרכז. מרכזים גריאטריים ממוקמים בדרך כלל באזורים עירוניים, אבל יש גם כאלה הממוקמים באזורים כפריים. אם יש לכם או ליקירכם קושי בהתניידות, חשוב לבחור מרכז שקל להגיע אליו.

  לבסוף, המוניטין של המקום הוא שיקול חשוב בבחירת מרכז גריאטרי. הקפידו לבדוק מה אומרים על המרכז מטופלים בעבר ובהווה לפני שאתם מקבלים החלטה. אם תפנו את הזמן לשקול היטב את האפשרויות שלכם, תוכלו לוודא שאתם בוחרים את המרכז הגריאטרי המתאים לצרכים שלכם.

  מה ההבדל בין בתי חולים רגילים למרכזים גריאטריים?

  כשרוב האנשים חושבים על בית חולים, הם מדמיינים מקום הומה עם מסדרונות ארוכים ואנשי צוות מתרוצצים בין מטופלים. אבל מרכז גריאטרי הוא מקום שונה לחלוטין. במרכזים גריאטריים ישנה אווירה נינוחה יותר מבתי חולים רגילים, והם מציעים מגוון רחב של שירותים וטיפולים אשר תוכננו במיוחד כדי לתת מענה גריאטרי ורפואי לקשישים שזקוקים לשיקום.

  לדוגמה, מרכזים גריאטריים יכולים לספק פעילויות חברתיות, מפגשי פיזיותרפיה ממוקדים ושירותי ייעוץ נפשי או סוציאלי, שזה כמובן לא משהו שקשור לבתי חולים. בתי החולים פועלים בדיוק ההפך – הם חותרים לסיים את הטיפול ולשחרר את המטופל לביתו. לחלק מהמכרכזים הגריאטריים יש גם מחלקות מיוחדות לחולים עם דמנציה או אלצהיימר. זאת אומרת – המרכז עצמו מותאם ספציפית לאנשים מבוגרים.

  מרכז גריאטרי בצפון

  בית אבות וינדזור • בית אבות קרית בנימין • בית אבות פבזנר

  לקשישים בצפון עומדות מספר אפשרויות במידה והם זקוקים לטיפול גריאטרי. קבוצת מוריה מפעילה בחיפה את בתי האבות וינדזור, קרית בנימין ופבזנר:

  • בית האבות וינדזור בחיפה מקבל אליו מספר קטן יותר של מטופלים, ונחשב לאינטימי יותר.
  • בית אבות קרית בנימין הוא מרכז פריפריאלי יותר המציע אווירה קיבוצית-פסטורלית וירוקה.
  • בית החולים סיעודי פבזנר הוא בית אבות במרכז חיפה המיועד לתשושי נפש ולקשישים סיעודיים.

  כמובן שיש לכם את האפשרות לסייר בכל מתקן ולהיפגש עם אנשי הצוות כדי לקבוע איזה מהם מתאים ביותר עבורכם.

  המרכזים הגריאטריים של מוריה: לחזור לבריאות, לחזור לחיים

  אם אתם או אדם קרוב לכם זקוקים לשיקום במרכז גריאטרי, דעו שאתם יכולים לצאת ממנו בריאים יותר משנכנסתם. אנחנו בקבוצת מוריה מקווים שמאמר זה היה אינפורמטיבי ועזר לענות על שאלות שהיו לכם לגבי מרכזים גריאטריים. אם יש לכם עוד שאלות או שאתם רוצים לבוא ולבקר באחד המרכזים שלנו, אנא פנו אלינו ונשמח לענות או לתאם לכם ביקור.

  מרכז גריאטרי

  אתם דואגים להם מאד, מסורים ואכפתיים, אבל גם אתם לא יכולים לעשות הכל, וכך יוצא שגם אתם כמו רבים מבני הדור שלכם, מחפשים אחרי מרכז גריאטרי איכותי שיהיה מסור ואכפתי לפחות כמו שאתם, ומקצועי יותר מכם… החיפוש אחר מרכז גריאטרי לאבא או אמא מזדקנים הוא שלב מורכב בחיים ולא קל על פי רוב. זמן מה שלוקח לבני המשפחה עד שנופלת ההחלטה הראשונית להתחיל לחפש בית אבות, ואחרי כן מתחילים ההתייעצויות, הבירורים, ההתלבטויות וההתחבטויות. איך יודעים באיזה מוסד לבחור? מה חשוב שיהיה במרכז גריאטרי ועל מה אפשר לוותר? איפה לחפש בכל הארץ ואיך מזהים מוסד שבאמת דואג לחוסים בו ולא אוגר כספים על חשבונם חלילה? קבוצת מוריה המחזיקה שורה ארוכה של מרכזים רפואיים וגריאטריים עבור בני הגיל שלישי במצבים שונים בתקופה זו בחייהם, עם טיפים חשובים לבחירת מרכז גריאטרי שמעניק לשוהים בו את החוויה הטובה ביותר שאפשר.

  איך בוחרים מרכז גריאטרי

  הדרך הראשונה לברר על מרכז גריאטרי היא דרך גוגל, המלצות ומידע אנושי בלתי תלוי. אמנם אין בזה מאה אחוזים של אמינות, אבל כיוון ראשוני לשלילה או לחיוב ניתן לקבל שם בקלות יחסית. השלב הבא יהיה שיחה מעמיקה עם אי מי מתוך המוסד. שימו לב שבמיוחד במוסדות המיועדים למטופלים סיעודיים לא תמיד ניתן יהיה לברר אצל הדיירים עצמם על המצב במחלקה, על אופן הטיפול בהם ועל החוויה האישית שלהם, זו הסיבה אמנם לסיפורי בלהות שונים על טיפול לקוי או בלתי הולם במבוגרים. כדי להימנע ממצבים כאלו בחייהם של היקרים לכם מכל, חשוב לשבת לשיחה עם אי מי מתוך הצוות, ובמיוחד לערוך ביקור בשטח.

  למה צריך לשים לב

  חשוב לשים לב לרמת המקצועיות של הצוות, למצב המכשור הרפואי, וגם לכמות אנשי הצוות שנמצאים בשטח. מחלקה שחסרים בה אנשי צוות היא מחלקה עגומה, שאין ספק כי אינה מצליחה להעניק יחס מלא לכל המטופלים. מלבד זאת, יש לשים לב למעטפת מלאה של דאגה הכוללת תזונה איכותית, שירותי ניקיון ותחזוקה, שיפוצים ותיקונים נדרשים בחדרים, וגם מצב רוח כללי של הצוות. כל אלו ירכיבו את המרכז הגריאטרי האיכותי ביותר.

  מחפשים מרכז גריאטרי? השאירו פרטים ונחזור אליכם, יש לנו הרבה מה להציע.

  בית חולים גריאטרי

  בית חולים גריאטרי הוא מקום שלא אוהבים לחשוב עליו הרבה, אולם כאשר מגיעים לרגע שזקוקים לו אי אפשר שלא לחשוב עליו, והמון. בני משפחה מותירים את האהובים עליהם במחלקה כזו או אחרת בתוך בית חולים גריאטרי בכל סדר גודל שיהיה, אינם מפסיקים מלהרהר, להתלבט, ולפעמים גם להתחרט. המחשבה אודות מצבו של המאושפז בבית החולים הגריאטרי אינה נותנת מנוח, ובצדק. המאושפזים הגריאטריים במחלקות בית חולים גריאטרי הינם חסרי ישע במלוא מובן המילה, ויש להניח שמלבד אנשי צוות שנתפסים על ידי רשויות החוק מדי פעם במסגרת התעללות במטופלים וחוסים במחלקות שונות, ישנם עוד שאינם נתפסים. אז איך בעצם ניתן לסמוך על אי מי במוסדות למבוגרים, ואיך מזהים בית חולים גריאטרי איכותי שמאפשר לבני המשפחה לישון ברוגע? קבוצת מוריה בעלת הוותק והניסיון עם מרכזים גריאטריים בכל רחבי הארץ הידועים בשירות והמסירות האופפת אותם מודעת לחשש האנושי האכפתי של בני המשפחה ומנסה לסייע.

  מקצועיות בית חולים גריאטרי

  כאשר מדובר בבית חולים, הנטייה הראשונית של רבים מבני המשפחה היא לחפש בית חולים גריאטרי המציע מקצועיות בשורה הראשונה. יש בכך מן החוכמה, במיוחד בגלל מצבם הבלתי יציב של בני הגיל השלישי. אכן חשוב לוודא כי קיים מכשור רפואי מלא בבית החולים, ברמה מקצועית ודגמים מתקדמים, יש לשים לב שמנוהל מעקב צמוד אחר מצבם של כל אחד מן המטופלים וכי בכל מחלקה שוהים תמיד אנשי צוות בשפע. כמובן שיש לוודא גם את ניסיונם המקצועי של אנשי הצוות, הכשרתם של אנשי הסיעוד  וגם הרכב הצוות המשלים.

  אנושיות למול מקצועיות

  אולם יחד עם הדאגה למקצועיות המוסד. יש לברר בראש ובראשונה על אופיים ואישיותם של אנשי הצוות. כמו גם. על הגישה הכללית אותה מוביל המנהל. את המערך במקום. מדובר אולי בנושא החשוב מכל. שיש לו השפעה מכרעת על אורך חייהם. של המטופלים. וכמובן על איכות חייהם. מחקרים מעמיקים שנערכו בנושא. שמים דגש. על הגישה הטיפולית. ועל היחס. במחלקה גריאטרית. כנקודה משמעותית ועיקרית יותר מנושאים אחרים וחשובים לא פחות.

  לא מתפשרים על מקצועיות ואנושיות? מוזמנים להכיר את קבוצת מוריה. צרו איתנו קשר לכל הפרטים.

  מאמרים נוספים

  Card image
  התמודדות היומיומית עם אנשים במצב סיעודי

  מטפלת סיעודי היא אשת מקצוע שתפקידה לא פשוט. ההתמודדות היומיומית עם אנשים במצב סיעודי, דורשת...

  המשך קריאה >
  Card image
  בית מגורים אשר מאפשר תחושה של בית

  בית אבות בצפון- הוא בית מגורים הקיים בצפון הארץ מעפולה ועד כפר הוורדים, אשר מאפשר...

  המשך קריאה >
  Card image
  בית רקנאטי מקבוצת מוריה

  בשכונת וילות קטנה ושקטה בפתח תקווה שוכן לו דיור מוגן בית רקנאטי מקבוצת מוריה, סמוך...

  המשך קריאה >
  Card image
  איך בוחרים דיור מוגן?

  מעבר לדיור מוגן הינו החלטה חשובה ביותר שתגדיר את עידן הזהב שלכם על כל היבטיו...

  המשך קריאה >
  Card image
  מטפלת סיעודית לקשישים

  קשישים רבים זקוקים בשלב זה של חייהם לעזרה חיצונית בשל מחלה, ניתוח, פציעה או קושי...

  המשך קריאה >
  Card image
  מה זה רפורמה בסיעוד?

  הרפורמה בסיעוד הינה תכנית סיעוד חדשה שנכנסה לתוקף בנובמבר 2018. במסגרת הרפורמה, נוספו לגמלת הסיעוד רמות נוספות,...

  המשך קריאה >
  Card image
  שירותי טרום סיעוד

  הגשת בקשה לגמלת סיעוד עלולה להיות תהליך ארוך ועבור חלק מהקשישים זו יכולה להיות בעיה,...

  המשך קריאה >
  Card image
  מטפלים סיעודיים, איך לבחור את המטפל הנכון

  הגיע הזמן שהוריכם צריכים מטפל סיעודי? בשנת 1988 נחקק בישראל חוק סיעוד שמעגן את זכותם של אנשים הזקוקים...

  המשך קריאה >