fbpx
Search
Close this search box.

שירותי טרום סיעוד

תוכן העניינים:

הגשת בקשה לגמלת סיעוד עלולה להיות תהליך ארוך ועבור חלק מהקשישים זו יכולה להיות בעיה, בעיקר אם חלילה קרתה התדרדרות לא צפויה בתפקוד אשר גורמת לקשיש להזדקק למטפל/ת סיעודי/ת באופן מיידי.

על כן, שירותי טרום סיעוד מעניקים מענה מיידי שלא סובל דיחוי, גם התביעה לקבלת גמלת הסיעוד טרם הסתיימה. אנחנו במוריה מעניקים שירותי טרום סיעוד באמצעות מטפלת סיעודית ישראלית מנוסה, למשך מספר שעות בשבוע, והכל בהתאם לצרכים האישיים של הקשיש ללא תשלום!

לאחר מתן הסיוע הראשוני, תיבחן בקשה מסודרת. במידה והקשיש לא ימצא זכאי או במידה והשירותים הניתנים במסגרת גמלת סיעוד אינם עונים על כל צרכיו, הוא יוכל לקבל המשך/הרחבת שעות טיפול באופן פרטי.

כיצד ניתן לקבל שירות טרום סיעוד?

כל מי שהגישו תביעה לביטוח הלאומי בנוגע לגמלת סיעוד יכולים לקבל בחינם שירות סיעודי ללא תשלום בהיקף של 6 שעות שבועיות. השירות ניתן בליווי עובדת סוציאלית מקצועית, המלווה את הקשיש ובני משפחתו ומפקחת על השירות לאורך כל הדרך. לאחר בדיקה ופגישה עם עובדת סוציאלית תוכלו להגיש בקשה רשמית לשירותי טרום סיעוד לשם קבלת כל העזרה עבור ההורים שלכם או כל מטופל אחר הזקוק לעזרה סיעודית באופן מיידי.

מי מעניק את שירותי טרום הסיעוד?

שירותי טרום סיעוד ניתנים על ידי חברות הסיעוד שונות באזור מגוריכם, וגם על ידי חברות וארגונים שסיכמו עם הביטוח הלאומי על היותם נותני שירות בתחום הסיעוד, כמו למשל חברת מוריה, חברה ותיקה ואמינה עם ניסיון של יותר מ-30 שנה בטיפול ועזרה לבני הגיל השלישי.

זכאות לשירותי טרום סיעוד

לשמחתנו, לכל מי שהגיש תביעה לגמלת סיעוד עומדת הזכות לקבל שירותי טרום סיעוד, וזאת לפי שיקול החברה. לידיעתכם, את התביעה לגמלה יכולים להגיש מי שזקוק לה (הקשיש או הקשישה בעצמם), אך גם אדם קרוב אחר (כמו בן משפחה, אפוטרופוס או עובדת סוציאלית) יכול להגיש אותה בשמם.

כדאי מאוד לנצל את העובדה שמדובר בשירות מהיר יחסית וללא תשלום, ולהשתמש בזכותכם לקבל אותו בהקדם.

מכרז גריאטרי לקשישים

אילו חברות מספקות שירותי טרום סיעוד?

כדי לקבל את רשימת החברות שמספקות את השירות, יש כמה גורמים שאפשר לפנות אליהם:

  • עובדים סוציאליים במחלקות לשירותים חברתיים של משרד הרווחה
  • בבית החולים (במידה ומדובר באשפוז והמטופל נמצא לפני שחרור)
  • קופת חולים
  • במחלקת הסיעוד של אחד מסניפי הביטוח הלאומי

בנוסף, אם הגשתם תביעה, אתם יכולים לפנות באופן עצמאי לחברת הסיעוד הקרובה אליכם ולבקש מהם שירות. כדי למצוא איזו חברה נמצאת סמוך אליכם, העזרו במערכת המאתרת נותני שירותים סיעודיים באתר הביטוח הלאומי.

מה כולל שירות טרום סיעוד?

השירות כולל 6 שעות בשבוע של שירותים סיעודיים בהיקף מלא, וללא תשלום: עזרה במטלות בסיסיות וגם מורכבות, הקפדה על נטילת תרופות, האכלה, ביצוע הוראות הרופאים, ושמירה על איכות החיים עד כמה שניתן.

 

לאורך כל הדרך, תלווה אתכם במוריה עובדת סוציאלית מקצועית אשר מפקחת על טיב השירות ודואגת לכל ההיבטים והפרוצדורות הנדרשות, הכל בשביל שתרגישו בנוח, שיש מי שדואג לכם.

מה קורה אחרי שמתקבלת התביעה לגמלת סיעוד או לאחר חודש?

כאשר הטיפול בתביעה הושלם והוחלט שיש זכאות לקבלת גמלה, יש למטופל זכות להחליט בעצמו לגבי חברת הסיעוד שתטפל בו. הוא רשאי להחליט שהוא רוצה להמשיך עם אותה החברה, ובמידה והוא רוצה להחליף לחברת סיעוד אחרת, זה בהחלט אפשרי. כך אפשר להתרשם מחברת הסיעוד ולראות מה איכות הטיפול שהיא מציעה עוד לפני שמתחייבים אליה.

מדריך לקבלת שירותי טרום סיעוד שלב אחר שלב:

  1. מגישים תביעה לגמלת סיעוד.
  2. פונים לחברת מוריה בטלפון 9078* ומבקשים לקבל שירותי טרום סיעוד.
  3. אפשר להירגע ולהרגיש בנוח, כי נציג מטעמנו יעזור לכם לקבל את כל זכויותיכם.

מוריה — טיפול איכותי, מקצועי ומכבד

ברשת בתי האבות והדיור המוגן מוריה אנחנו מבינים כמה חשוב שקשישים יוכלו לשמור על עצמאותם ואיכות חייהם. אנחנו מציעים מגוון רחב של שירותים כדי לעזור להם לעשות בדיוק את זה. משירותי סיעוד ועד ייעוץ והכוונה, אנחנו כאן כדי לעזור בכל דרך שנוכל.


אנחנו יודעים עד כמה למשפחות יש תפקיד חשוב בטיפול בקשישים, ומציעים להם תמיכה וסיוע גם כן. באמצעות עבודה משותפת, נצליח לחולל שינוי בחיי הקשישים ובני משפחותיהם.

איתכם יד ביד למיצוי הזכויות שלכם

הצוות הסיעודי שלנו מספק טיפול וייעוץ ברמה הגבוהה ביותר בישראל, והצוות המסור שלנו כאן כדי לתמוך בכם, גם כשקשה.

אנחנו מציעים גם מגוון רחב של פעילויות כדי לשמור על המטופלים שלנו פעילים חברתית. בין אם מדובר במפגשי חברה, טיולים לאתרים מקומיים או סתם מישהו לדבר איתו, אנחנו רוצים לוודא שלמטופלים שלנו יש את כל מה שהם צריכים כדי לחיות חיים מאושרים ובריאים.

מעל הכל, אנחנו כאן כדי לעזור. אל תהססו ליצור איתנו קשר.אלו שירותים המאפשרים לקשיש לקבל טיפול סיעודי הולם במידה והוא זקוק לטיפול מידי, טרם אושרה בקשתו לקצבת סיעוד.

לאחר בדיקה ופגישה עם עובדת סוציאלית תוכלו להגיש בקשה רשמית לשירותי טרום סיעוד לשם קבלת כל העזרה עבור ההורים שלכם או כל מטופל אחר הזקוק לעזרה סיעודית באופן מיידי.

יש לכם שאלות?
תרצו לקבל עוד פרטים?

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות:

כתבות אחרונות:

איש מבוגר ומטפלת
חוק סיעוד

מטפלים סיעודיים 

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של

קרא עוד »

הצטרפת בהצלחה לרשימת הדיוור שלנו!

אנחנו שמחים לראות שהתוכן מוצא חן בעינייכם :) במידה והוא תרם לכם ערך ויש לכם חשק לעזור לנו להגיע לעוד אנשים, נשמח לקבל מכם ביקורת חיובים בגוגל!

5/5
התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן מוריה... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן