fbpx
Search
Close this search box.

מטפלת סיעודית ישראלית

תוכן העניינים:

כל אדם זכאי לחיות את חייו בכבוד ולשמור על איכות חייו, כאשר מדובר באדם מבוגר חשוב מאוד שהאדם שנמצא איתו הרבה זמן ידבר באותה השפה ויחלוק את אותם הפרטים והערכים. זה יאפשר לאדם להיות ערני יותר, לשמור על צלילות ולהיות פשוט יותר רגוע ומאושר.
העובדת הסיעודית והצוות המקצועי של קבוצת מוריה בונים לכל קשיש/ה תוכנית טיפול שמטרה לאפשר לקשיש/ה להמשיך להתגורר בבית בנוחות.
במסגרת חוק הסיעוד של הביטוח לאומי ולאחר הבדיקות הנדרשות מטעם הביטוח לאומי, מתקבלת החלטה בנוגע לזכאות המטופל.

בהתאם לזכאות הקשיש ובהתאם לצרכיו האישיים, מטפל או מטפלת סיעודית ישראלית יעבדו עם הקשיש במספר שעות שבועיות ובהתאם לתוכנית עבודה עם המטופל.

את המטפל או המטפלת הסיעודית ניתן לקבל במסגרת הזכאות לחוק הסיעוד, דרך חברות הסיעוד. העדיפות למטפלת ישראלית נובעת בעיקר בזכות התקשורת הבין אישית והשפה המשותפת בין המטפלת למטופל.

על מנת לבחור את המטפלת הסיעודית המתאימה והמקצועית ביותר יש לבחור בחברת סיעוד מנוסה ומקצועית.

מה ההבדל בין מטפלת סיעודית ישראלית למטפלת זרה?

ההבדל העיקרי בין מטפלות אלו הוא ברור כמובן, האחת היא ישראלית והשנייה היא זרה המגיעה ממדינה מסוימת בעולם וכך גם התרבות והשפה ממנה מגיעה המטפלת, חשוב מאוד שתהיה שפה משותפת בין הקשיש/ה למטפלת. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי קיימים הבדלים גם בהליכי שכירת השירותים של מטפלות ישראליות וזרות. כיוון שמטפלת זרה מגיעה ממדינה אחרת לצורך הענקת טיפול סיעודי למטופל, מדובר על הליכים בירוקרטיים רבים ומורכבים יותר לעומת העסקה של מטפלת ישראלית. לכן כאשר קיים צורך מיידי בקבלת תמיכה סיעודית למטופל, כדאי לפנות אל מטפלת סיעודית ישראלית.

חברת הסיעוד

חברות הסיעוד השונות מציעות שירותי סיעוד לקשישים ולאוכלוסיות נזקקות אחרות במסגרת חוק הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי. 

חברות סיעוד בישראל מחזיקות מאגר של מטפלים ומטפלות סיעודיות, בעלות ההכשרה המקצועית המתאימה.

בבחירת חברת סיעוד חשוב לוודא כי חברת הסיעוד רשומה כחברה בעלת רישיון שזכתה במכרז של המוסד לביטוח לאומי.

אלמנטים נוספים שכדאי לקחת בחשבון הם ותק החברה, חברה מנוסה וותיקה צברה ידע ומקצועיות מתאימה, זאת בנוסף לעבודה מול לקוחות רבים לאורך השנים.

כדאי מאוד לקחת בחשבון המלצות מטעם קרובים וחברים בכל הקשור לבחירה בחברות סיעוד איכותיות. המלצות אלו יוכלו לאשר לנו כי מדובר בחברה מתאימה, וכך לסייע לנו בהחלטה.

התאמת מטפלת סיעודית למטופל

כניסת מטפלת לביתו של הקשיש יכולה להיות מורכבת וקשה עבורו, מבחינת מגורים עם אדם נוסף שהוא לא מכיר, וגם מבחינת קבלת מצבו הבריאותי בו הוא מצוי.
התאמה בין מטפלת סיעודית למטופל נעשית בביקור הבית הראשוני שנעשה על ידי עובדת סוציאלית מוסמכת או אחות מוסמכת של חברת סיעוד. במהלך הביקור, מתבררים הצרכים האישיים של המטופל וכך נעשית ההתאמה.
מטפלת סיעודית ישראלית יכולה להפוך להיות כמו בת משפחה עבור המטופל, לכן חשוב להתאים לו את העזרה הסיעודית הטובה והמתאימה ביותר לצרכיו ורצונותיו.

תפקיד המטפלת הסיעודית

תפקידי המטפלת הסיעודית כוללים טיפול אישי והשגחה, טיפול סביבתי, תקשורת ואינטראקציה.

תחום הטיפול האישי והשגחה כולל הלבשה והנעלה, היגיינה אישית, ניידות והפעלה, ערנות לשינויים במצב הבריאותי והשגחה על נטילת תרופות.

בתחום הטיפול הסביבתי מדובר בסדר וניקיון בסביבת המטופל (חדר שינה, אמבטיה, מטבח ועוד), הכנת אוכל, כביסה, סידורים, קניות וליווי. ההמלצה אומרת כי על הטיפול הסביבתי על כל מרכיביו, צריך להוות כמחצית מסך כל הזמן אשר מוקדש לטיפול.

תחום התקשורת ואינטראקציה כולל קיום שיחה עם המטופל, התייחסות למצבו וקיום קשר רציף עם משפחתו.

פיקוח ובקרה על עבודת המטפלת

לאחר בחירת המטפל, מומלץ מאוד ללוות את המפגשים הראשונים בין המטפלת למטופל, ולוודא כי המטופל מסתדר עם המטפלת.

אנו ממליצים על ביקורים של המשפחה בתדירות גבוהה גם בהמשך התהליך, זאת על מנת לפקח ולוודא כי הטיפול מתקדם בצורה חיובית.

חשוב מאוד גם לשמור על קשר רציף עם חברת הסיעוד המעסיקה את המטפלת או המטפל, היא אחראית על תפקודם של המטפלות, לכן תפקידה לסייע בפתירת כל בעיה.

גם במידה וקיימת אי שביעות רצון ממטפלת סיעודית, יש לפנות לחברת הסיעוד על מנת שהיא תוכל להחליף מטפלת, ולהתאים מטפלת או מטפל סיעודי אחר.

לסיכום, בחירת חברת סיעוד ומטפלת סיעודית ישראלית בהתאם לחוק הסיעוד, הוא הליך שיש לבחון על פי הפרמטרים חשובים בהם דנו.  הליך זה חשוב, וזאת על מנת להתאים בצורה הטובה ביותר בין המטפלת לצרכי המטופל.

חברת מוריה שירותי סיעוד מפעילה פיקוח ובקרה שוטף על עבודת המטפלת לקשישים, זאת באמצעות שיחות טלפוניות ובביקורי בית שוטפים בבית המטופל. הפיקוח נעשה לשם בחינת טיב השירות ודאגה לקיום צרכי המטופל.

במצבים בהם החברה מבחינה בשינוי לרעה אצל המטופל או המטופלת, היא דואגת מיד לדווח לבני המשפחה.

לחצו כאן לרשימת סניפי הסיעוד.

מטפלת סיעודית ישראלית

הבדלים בהליכי שכירת השירותים של מטפלות ישראליות וזרות, שפת הדיבור, המנטליות של המטפלת וכו..

התאמה בין מטפלת סיעודית למטופל נעשית בביקור הבית הראשוני שנעשה על ידי עובדת סוציאלית מוסמכת או אחות מוסמכת של חברת סיעוד.

יש לכם שאלות?
תרצו לקבל עוד פרטים?

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות:

כתבות אחרונות:

איש מבוגר ומטפלת
חוק סיעוד

מטפלים סיעודיים 

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של

קרא עוד »

הצטרפת בהצלחה לרשימת הדיוור שלנו!

אנחנו שמחים לראות שהתוכן מוצא חן בעינייכם :) במידה והוא תרם לכם ערך ויש לכם חשק לעזור לנו להגיע לעוד אנשים, נשמח לקבל מכם ביקורת חיובים בגוגל!

5/5
התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן מוריה... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן