fbpx
Search
Close this search box.

בית אבות סיעודי? איך אוכל לוודא שההורים שלי בידיים טובות?

תוכן העניינים:

הגיל השלישי מביא עמו שינויים רבים שלהם השפעה ניכרת על אורח החיים של האדם הקשיש, כאשר אחד הקשיים המשמעותיים ביותר שעשויים להיווצר בקרב קשישים קשור כמובן להיבט הפיזי. לעת זקנה, הגוף משתנה ואינו מסוגל עוד לתפקד כמו בעבר. לדוגמה, אנשים רבים שמגיעים לגיל השלישי מתמודדים עם פגיעה בשיווי המשקל, ולפתע נדרשת השגחה על מנת לוודא שלא ימעדו וייפגעו. בעיה נוספת הנפוצה בקרב קשישים היא היחלשות של שרירי הגוף, המובילה קשישים רבים להזדקק לסיוע על מנת לבצע פעולות פשוטות. בשל קשיים אלה, צצות בקרב לא מעט קשישים מגבלות אשר פוגעות ביכולתם לחיות אורח חיים עצמאי, ומצריכות סיוע סיעודי.

חלק מהקשישים ומבני משפחותיהם מוצאים את המענה לצרכיהם בדמות מטפלים סיעודיים, אשר מגיעים לבתיהם של הקשישים למספר שעות מסוים בשבוע, ולעתים אפילו עוברים להתגורר עמם, כדי לאפשר להם להמשיך להתגורר בביתם. פתרון זה לא מתאים לכולם, ולכן רבים מבני הגיל השלישי  בוחרים במעבר למגורים בבית אבות סיעודי. בבתי אבות מסוג זה, יכולים הקשישים לקבל סיוע סיעודי קבוע על פי הצורך – לדוגמה, בביצוע מטלות בסיסיות כמו ניקיון קל, בסיוע ברחצה, בווידוא נטילת התרופות המתאימות ועוד. מדובר ביתרון משמעותי אשר מסייע למשפחות בהפחתת הנטל הכרוך בטיפול בקשיש סיעודי, שכן מדובר בפתרון המאפשר להן להבטיח את שלומו וטובתו ולדאוג כי הוא יקבל טיפול ראוי. כמו כן, מדובר בסביבה שמאפשרת לקשיש, על אף המגבלות, להיות חלק ממסגרת חברתית, לפגוש קשישים אחרים וליצור קשרים חברתיים, מה שלעתים קשה יותר לעשות כאשר מתמודדים עם אותן מגבלות בבית.

כיצד לבחור בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי יכול להוות פיתרון נהדר עבור לא מעט מהאנשים המגיעים לגיל זקנה, אולם על מנת לוודא כי הקשיש יפיק את המרב מהמעבר ויקבל את המענה שהכי מתאים לו, חשוב לבחור את בית האבות הנכון, תוך התייחסות למספר פרמטרים. 

קראו מה חשוב לבדוק לפני בחירת בית אבות

אחד הדברים שכדאי לשים עליו דגש כאשר מחפשים את בית האבות הסיעודי המתאים ביותר להורה מבוגר הוא הצוות. בסופו של דבר, מי שמטפלים בקשיש הם חברי הצוות המקצועי בבית האבות. הם הופכים לדמויות משמעותיות בחייו, לחלק משגרת יומו, ולכן הם מהווים קריטריון בלתי נפרד ממערך השיקולים בבחירת בית אבות. חשוב לוודא כי הם מבצעים את עבודתם במקצועיות ובמסירות, ולא פחות חשוב מכך, שהם גם נעימים ומשרים אווירה מיטיבה על הקשיש. כמו כן, כדאי להקדיש תשומת לב גם לאוכלוסייה המתגוררת במקום – האם היא ידידותית? האם האווירה מעודדת יצירת קשרים חברתיים? יש לכך חשיבות רבה, שכן לסביבה החברתית השפעה ניכרת על איכות החיים של אדם בגיל זקנה, ובכוחה לשפר אותה באופן משמעותי.

 

קריטריון נוסף שחשוב להתייחס אליו כאשר בוחרים עבור בן משפחה בגיל זקנה בית אבות המעניק טיפול סיעודי הוא איכות החיים במקום. עזיבת הבית והמעבר להתגורר במוסד הם צעד לא פשוט עבור הקשישים, ויש לוודא כי בית האבות מסוגל להבטיח לקשיש שגרת חיים נעימה ועשירה. כדאי לבחון את התפריט במקום, ולשים לב לגיוון, לטריות חומרי הגלם ולערכים התזונתיים. מומלץ גם לבקר בבית האבות ולבחון את המראה הכללי שלו, את רמת החדרים ואת המתחמים השונים שהוא מציע. במרבית בתי האבות מתקיימות גם פעילויות העשרה, אשר גם בהן מומלץ להתעניין ולבחון את טיבן. לדוגמה, קבוצת מוריה מפעילה בתי אבות בהם מושם דגש על תחום ההעשרה ועל הפעילויות החברתיות, על מנת לוודא כי תקופת הזקנה תהיה תקופה של שלווה, נחת והנאה.

לחצו כאן וצפו ברשימת בתי ההורים שמוריה מפעילה ברחבי הארץ

החברות שמסייעות לבני הגיל השלישי

כיום, ישנן חברות רבות עמן ניתן להתייעץ על מנת לוודא כי ההורה יעבור לבית האבות המתאים ביותר לצרכיו. חברות מקצועיות אלה ילמדו את הצרכים של האדם הקשיש, וינסו למצוא עבורו את בתי האבות שבהם יוכל לקבל טיפול הולם בהתאם לצרכים, וכן ליהנות ממה שיש להם להציע. חברת מוריה מהווה דוגמה לארגון המפעיל מגוון בתי אבות בפריסה ארצית, מתוכם ניתן לבחור את זה המתאים ביותר לקשיש. ניתן להתייעץ עם הגורמים המקצועיים בארגון על מנת להבין איזה מבתי האבות אשר מפעילה החברה הוא הרלוונטי ביותר, מבחינת מיקום, אווירה, אוכלוסיה וכדומה.

בית אבות סיעודי

יש לכם שאלות?
תרצו לקבל עוד פרטים?

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות:

כתבות אחרונות:

איש מבוגר ומטפלת
חוק סיעוד

מטפלים סיעודיים 

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של

קרא עוד »

הצטרפת בהצלחה לרשימת הדיוור שלנו!

אנחנו שמחים לראות שהתוכן מוצא חן בעינייכם :) במידה והוא תרם לכם ערך ויש לכם חשק לעזור לנו להגיע לעוד אנשים, נשמח לקבל מכם ביקורת חיובים בגוגל!

5/5
התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן מוריה... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן