צור קשר

להורים שלך מגיע יותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מטפלים סיעודיים

  אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של מטפל סיעודי, כשבישראל מדובר לרוב בגבר או אישה ממדינות דרום מזרח אסיה כמו הפיליפינים או תאילנד.

  אנחנו במוריה עוזרים לאלפי ישראלים במציאה והתאמה של מטפלים סיעודיים, והצוות הסיעודי שלנו כולל מאות אנשי מקצוע מיומנים ומסורים.

  אם מעניין אתכם לקרוא עוד על נושא הסיעוד בכלל ועל האפשרות לעבוד עם מטפלת סיעודית ישראלית, המשיכו לקרוא כי המאמר הזה הוא בשבילכם.

  מטפלים סיעודיים – מי הם ומה הם עושים?

  מטפלים סיעודיים הם אנשי מקצוע אשר למדו את מקצוע הסיעוד. במהלך לימודיהם הם רכשו ידע והשכלה בתחום הטיפול באנשים אשר זקוקים לעזרה בביצוע המשימות היומיומיות שלהם. המטפלים עוזרים לאדם שעליו הם משגיחים בביצוע פעולות בסיסיות כמו לקום מהמיטה, לרדת במדרגות, לאכול ולשתות. הם גם הוכשרו לבצע מטלות אינטימיות יותר כמו עזרה בלהתקלח ולהתפנות בשירותים, צחצוח שיניים, גילוח וגזיזת ציפורניים. את הכל הם עושים במטרה לשפר את איכות החיים ולעזור למטופל שלהם לחיות את חייו בצורה הטובה ביותר שאפשר.

  מטפלת סיעודית

  איזו הכשרה עוברת מטפלת סיעודית?

  מטפלות סיעודיות ישראליות וגם זרות העובדות עם האוכלוסייה המבוגרת עוברות הכשרה מיוחדת שמלמדת אותן איך לענות על הצרכים של המטופלים שלהן. רוב המטפלות מתחילות את הקריירה שלהן לאחר שעברו בהצלחה לימודי סיעוד, אשר בדרך כלל נמשכים בין שלוש לארבע שנים. במהלך תקופה זו, המטפלות הסיעודית לעתיד לומדות קורסים בנושאים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, בקרת זיהומים ותזונה נכונה. בנוסף, הן גם צוברות ניסיון מעשי במסגרות קליניות, לומדות כיצד לבצע משימות כמו מדידת סימנים חיוניים ומתן טיפול אישי.

  בחלק מהמדינות, המטפלות עשויות להידרש להשלים הכשרה נוספת כדי לקבל הסמכה לטיפול בדמנציה או סיעוד גריאטרי. כשאוכלוסיית הקשישים צפויה לגדול בשנים הקרובות, הביקוש למטפלות סיעודיות מוסמכות צפוי לגדול, ולכן אנחנו במוריה כבר עכשיו דואגים להן לתנאים מעולים מה שמושך אלינו את נשות המקצוע המיומנות והטובות ביותר.

  מהם המאפיינים של מטפלת סיעודית מקצועית?

  מכיוון שמטפלת סיעודית מקצועית היא מי שעומדת בחזית של הטיפול באוכלוסיה המבוגרת, בין אם בבית אבות או בין אם בטיפול סיעודי ביתי, אפשר לזהות בקלות מה הופך אותה למצוינת.

  המטפלת חייבת להיות מסוגלת לתקשר היטב עם בני הגיל השלישי, להתמודד עם מצבי לחץ ולהגיב להם במהירות, להיות ממוקדת בפרטים הקטנים וכמובן — שיהיה לה לב גדול.

  מטפלת או אחות סיעודית צריכה גם להיות מסוגלת להתמודד עם משימות שהן מעט פיזיות כמו הרמה מהמיטה לכיסא או לעמוד למשך זמן ממושך. כמו כן, מטפלת סיעודית חייבת להיות מסוגלת למלא אחר ההוראות של האחיות והרופאים. מטפלת המתאפיינת בתכונות האלו היא נכס לכל צוות, ואלו המטפלות שאנחנו במוריה מעסיקים.

  כמה עולה לשכור מטפלת סיעודית ישראלית?

  התשובה הקצרה והתמציתית לשאלה זו היא — זה תלוי. אבל נשתדל בכל זאת להרחיב על מנת שתבינו יותר טוב מה קובע את המחיר של מטפלת סיעודית.
  יש מספר גורמים שאתם צריכים לקחת בחשבון כשמדובר בעלות העסקת מטפלת סיעודית ישראלית.
  הראשון הוא רמת הטיפול הנדרשת. אם מדובר בקשיש הזקוק לטיפול מתמיד, מסביב לשעון, אז מספר השעות הנדרש הוא גדול יותר ולכן התשלום יהיה גבוה יותר מאשר אם הוא זקוק רק לסיוע מדי פעם.

  בנוסף, העלויות עשויות להשתנות בהתאם למיקום הגיאוגרפי של בית האבות. ככלל אצבע, בתי אבות הממוקמים באזורים פריפריאליים יהיו זולים יותר מאלה באזורים עירוניים.
  לבסוף, חשוב לשקול האם יש השתתפות של המדינה, בדמות סיוע כספי כזה או אחר. במקרים מסוימים, המדינה תכסה חלק מעלות הטיפול הסיעודי וזה יכול לעשות הבדל משמעותי בעלות הכוללת של הטיפול.

  להרגיש שאתם בידיים הטובות ביותר

  אנחנו מעסיקים את המטפלות הטובות ביותר בישראל ומקפידים על כך שהן יהיו מקצועיות.

  האחיות והמטפלות במוריה אוהבות את העבודה שלהן, הן עושות מעל ומעבר עבור המטופלים שלהן, ויוצרות הבדל אמיתי בחייהם של הדיירים. האיכות של הטיפול הסיעודי המסור שלנו שווה את העלות שלו, ואנחנו מפצירים בכם ליצור איתנו קשר אם תרצו לדעת עוד על מה שאנחנו יכולים לעשות בשבילכם.

  מטפלים סיעודיים

  כמה עולה לשכור שירותי מטפלת סיעודית?

  העלויות עשויות להשתנות בהתאם למיקום הגיאוגרפי של בית האבות ורמת הטיפול הנדרשת למטופל.

  מהם המאפיינים של מטפלת סיעודית מקצועית?

  המטפלת חייבת להיות מסוגלת לתקשר היטב עם בני הגיל השלישי, להתמודד עם מצבי לחץ ולהגיב להם במהירות, להיות ממוקדת בפרטים הקטנים וכמובן — שיהיה לה לב גדול.

  מטפלים סיעודיים מומלצים

  מטפלים סיעודיים הם מטפלים אשר מציעים מגוון רחב של שירותים הנדרשים לכל אדם אשר בהגדרתו הוא אדם סיעודי. ההגדרה המדוברת תהיה בהתאם למבחן התלות אשר בוחן למעשה את האדם ביכולת שלו לבצע פעולות בסיסיות יומיומיות לרבות: אכילה, שתייה, להתקלח באופן עצמאי, להתלבש, לקום ממצב של שכיבה לישיבה או מישיבה לעמידה באופן עצמאי ועוד. עפאדם אשר זקוק לטיפול סיעודי על ידי מטפל, ידרוש לרוב טיפול אינטנסיבי מסביב לשעון ועל כן, חשוב לבחור עבורו מטפל סיעודי שמכיר את העבודה, איננו נרתע מעבודה קשה ומבצע אותה על הצד הטוב ביותר.

  טיפול סיעודי- מה הוא כולל?

  בהתאם לחוק הסיעוד, טיפול סיעודי יינתן בבית הקשיש והוא יכלול טיפול אישי והשגחה על כל הפעילות היומיומית של הקשיש. בין היתר הקשיש יקבל סיוע בהחלפת בגדים, רחצה, החלפת מוצרי ספיגה, סיוע בניידות ותנועה, סיוע בנטילת תרופות, פעילות גופנית, הכנה לשינה ועוד. מעבר לכך, מטפלים סיעודיים חייבים להיות ערים למצבם הבריאותי של הקשישים שבהם הם מטפלים ואם הם מזהים כי משהו איננו כשורה הרי שהם נדרשים לדווח על כך. מעבר לכך הם אחראים על הניקיון של הבית ועל הסידור שלו שכן, קשיש סיעודי איננו יכול לעשות זאת באופן עצמאי. על המטפל הסיעודי לדאוג שהקשיש יחיה במרחב נעים והיגייני. מעבר לכך בהתאם לחוק הסיעוד, מטפלים סיעודיים יציעו כל שירות אשר מהווה מתן רווחה לחולה כגון: לקחת את המטופל לפעילויות שונות, לבדיקות רפואיות ועוד.

  מתי יזדקק אדם למטפל סיעודי?

  ישנם כמה מצבים בהתאם לחוק שבהם אדם יהיה זכאי למטפל סיעודי והם: הזדקנות טבעית שנהווה את המצב הנפוץ ביותר. לא פעם קשישים מאבדים את היכולת שלהם לתפקד בצורה עצמאית הן בשל ירידה ביכולות הפיזיות והן בשל ירידה ביכולות הקוגניטיביות. כמו כן, לא פעם יהיה צורך במטפל סיעודי לאחר מחלה ממושכת או אשפוז שכן, לא פעם יהיה קשה לאדם שכזה לחזור לתפקוד מלא. מצב נוסף שבו ניתן לקבל מטפל סיעודי הוא לאחר נפילה אשר דורשת אחריה תקופה של החלמה ממושכת. מטפלים סיעודיים במקרה הזה יסייעו לקשיש להשתקם בצורה הטובה ביותר ולקבל את כל העזרה שהם זקוקים לה בתקופה המדוברת.

  מטפלות סיעודיות

  לראות אדם קרוב ויקר לליבנו הופך לסיעודי זה בהחלט לא סיטואציה פשוטה. אדם סיעודי מתקשה לבצע פעולות בסיסיות שונות בחיי היומיום שלו ולא פעם הוא מתקשה אפילו לתקשר. כמובן שאדם סיעודי נדרש לעזרה אינטנסיבית סביב השעון ועם כמה שבני משפחתו היו רוצים להיות אלה שיטפלו בו, מדובר על פעולה תובענית ביותר שתדרוש מהם להתפטר מעבודתם ולעצור את חייהם לגמרי. לכן, כיום ניתן למצוא מגוון מטפלות סיעודיות או מטפלים סיעודיים אשר מעניקים טיפול סיעודי לאנשים המצויים במצב המדובר. כמובן שחשוב מאוד לבחור בצורה הטובה ביותר מטפל סיעודי לאדם קרוב ואהוב וזאת בכדי לוודא כי הוא מקבל את הטיפול הטוב ביותר.

  מטפלות סיעודיות- כמה זה יעלה?

  העלות של מטפלות סיעודיות לרוב תהיה גבוהה שכן, מדובר כאמור על טיפול אינטנסיבי ותובעני סביב השעון, הכולל סיוע במגוון רחב של פעולות יומיומיות שונות לקשיש. מלבד זאת, לא מעט מטפלות מעין אלה לא פעם גם מציעות שירותי ניקיון ובישול בבית הקשיש הסיעודי שהן מטפלות בו. על כן, התשלום עבור שירותיהן לא יהיה זול. על כן, חשוב מאוד לדעת כי אדם סיעודי זכאי לקבל קצבה מהביטוח הלאומי וכן במידה והוא מבוטח גם בביטוח סיעודי, מחברת הביטוח שהוא מבוטח בה. התשלום של הביטוחים הללו יכול לסייע במימון מטפלת סיעודית אשר נדרשת לטיפול אינטנסיבי בו. חשוב מאוד לברר את כל הזכויות של אדם סיעודי וזאת בכדי להקל את התשלום הנדרש עבור מטפלות סיעודיות.

  מדוע כדאי לבחור במטפל סיעודי על פני בית אבות סיעודי?

  לא מעט אנשים תוהים האם אכן כדאי לבחור מטפלות סיעודיות או מטפלים סיעודיים על פני בית אבות סיעודי. ובכן, אין ספק כי מטפלים סיעודיים מהווים כיום את הבחירה הטובה ביותר שכן, מרבית האנשים ירגישו הכי בנוח בביתם. לא מעט אנשים שמגיעים למצב סיעודי, אינם רוצים לצאת מביתם ולהמשיך לחיות את חייהם במקום זר, אלא להמשיך את חייהם בביתם באופן שגרתי עד כמה שניתן. כמו כן, מטפל סיעודי מציע שירות אישי ובניגוד לבית אבות סיעודי שבו מטפלים צריכים לדאוג לכל דיירי בית האבות, הרי שהוא מטפל באופן ספציפי ובלעדי בקשיש שהוא נבחר עבורו, כך שהקשיש הסיעודי מקבל יחס אישי.

  מאמרים נוספים

  Card image
  התמודדות היומיומית עם אנשים במצב סיעודי

  מטפלת סיעודי היא אשת מקצוע שתפקידה לא פשוט. ההתמודדות היומיומית עם אנשים במצב סיעודי, דורשת...

  המשך קריאה >
  Card image
  בית מגורים אשר מאפשר תחושה של בית

  בית אבות בצפון- הוא בית מגורים הקיים בצפון הארץ מעפולה ועד כפר הוורדים, אשר מאפשר...

  המשך קריאה >
  Card image
  בית רקנאטי מקבוצת מוריה

  בשכונת וילות קטנה ושקטה בפתח תקווה שוכן לו דיור מוגן בית רקנאטי מקבוצת מוריה, סמוך...

  המשך קריאה >
  Card image
  איך בוחרים דיור מוגן?

  מעבר לדיור מוגן הינו החלטה חשובה ביותר שתגדיר את עידן הזהב שלכם על כל היבטיו...

  המשך קריאה >
  Card image
  מטפלת סיעודית לקשישים

  קשישים רבים זקוקים בשלב זה של חייהם לעזרה חיצונית בשל מחלה, ניתוח, פציעה או קושי...

  המשך קריאה >
  Card image
  מה זה רפורמה בסיעוד?

  הרפורמה בסיעוד הינה תכנית סיעוד חדשה שנכנסה לתוקף בנובמבר 2018. במסגרת הרפורמה, נוספו לגמלת הסיעוד רמות נוספות,...

  המשך קריאה >
  Card image
  שירותי טרום סיעוד

  הגשת בקשה לגמלת סיעוד עלולה להיות תהליך ארוך ועבור חלק מהקשישים זו יכולה להיות בעיה,...

  המשך קריאה >
  Card image
  מטפלים סיעודיים, איך לבחור את המטפל הנכון

  הגיע הזמן שהוריכם צריכים מטפל סיעודי? בשנת 1988 נחקק בישראל חוק סיעוד שמעגן את זכותם של אנשים הזקוקים...

  המשך קריאה >