fbpx
Search
Close this search box.

מהו תפקידן של חברות סיעוד

תוכן העניינים:

בישראל פועלות כיום כמה וכמה חברות סיעוד אשר תפקידן לסייע ללקוחותיהן בתחומים מגוונים נוגעים לשירותי סיעוד. הפנייה אל החברה נעשית לרוב לאחר שהתקבל האישור מהמוסד לביטוח לאומי לקבלת מימון סיעודי, כך שלמרות שמדובר בחברה פרטית מתקבלים תשלומים לכיסוי הוצאות מהמדינה.

התנהלות נכונה מול המוסד לביטוח לאומי

אחד היתרונות המהותיים של חברות מטפלות סיעודיות קשור בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי. אמנם, המוסד תומך בקשישים מבחינות שונות, ובדגש על המימון הכספי, אולם מדובר בהליכים בירוקרטיים שיכולים להיות ארוכים, מורכבים וקשים לניהול לאנשים מהשורה. לא פעם, הקשיים מגיעים עד למצב בו האדם הזקוק לסיוע אינו מקבל אותו בזמן ונפגע בגין העיכוב, ולעומת זאת אנשי חברות הסיעוד מחזיקים בניסיון רב ובקיאות בתחום. הידע שלהם עומד לרשות הלקוחות והם מסוגלים לייעץ ולעזור באופן אישי לייעול וקיצור ההליכים ולהשגת הטיפול הטוב, הנכון והמתאים ביותר לאדם הקשיש.

שירותי טרום סיעוד

גם אם פניתם אל חברת סיעוד מומלצת וטובה המסייעת לכם להתנהל מול המוסד לביטוח לאומי, עדיין צפויים הליכים שעלולים לעכב טיפול שנחוץ כבר עכשיו לאדם המתקשה לבצע פעולות עצמאיות בבית. במצבים אלו החברות מציעות שירותי טרום סיעוד המותאמים אישית וזמנית למצבו ולצרכיו של הקשיש. כל לדוגמא, החברה מספקת מטפלת סיעודית ישראל שיש לה הרבה ניסיון והכשרה הולמת, אשר תלווה את הקשיש באופן זמני עד להשגת האישורים והטיפולים הקבועים במימון המדינה. שירותים אלו גם מלווים בעובדת סוציאלית אשר תפקיד לוודא התנהלות תקינה וקבלת טיפול לפי צרכי הקשיש. במילים אחרות, חברות סיעוד מעניקות מענה לקשישים ובני משפחותיהם על מנת שלא יישארו חלילה לבד או ללא פתרונות הולמים.

לקבל את המטפל המתאים ביותר

מטפלים סיעודיים מסייעים לאנשים להמשיך לנהל אורח חיים מכבד ותקין ככל הניתן, למרות המגבלות על הפעילות השוטפת. בין היתר, הם עוזרים בהלבשה, רחצה, ניידות, נטילת תרופות ומטלות אישיות נוספות, וכן בתחזוקת משק הבית כגון שטיפת הבית, בישול שטיפת כלים וכדומה. זאת כמובן, לצד ההשגחה המתמדת על בטיחותו ובריאותו של האדם. לבחירה נכונה של המטפל הסיעודי תהיה השפעה גדולה על טיב השירות, היחסים ואיכות חייו של האדם, שכן הוא יהווה חלק בלתי נפרד משגרת יומו.

כאמור, חברות סיעוד מציעות לקשישים ובני משפחתם מבחר מטפלים ומטפלות ישראלים אשר נבחרו בקפידה לאור קריטריונים שונים, במטרה להבטיח את איכות המענה המתקבל. בנוסף, החברה מפקחת על טיב השירות הניתן באמצעות העובדת הסוציאלית ועל ידי ביקורי בית ובטלפון, ועומדת בכל עת למען המטופל ומשפחתו בכל שאלה ובעיה.

מוריה שירותי סיעוד מנהלת ומפעילה מעל 20 סניפים לסיעוד ביתי בפריסה ארצית באזורי הגולן, הגליל, הצפון, חיפה, תל אביב, ירושלים והמרכז. למידע נוסף לגבי חברות מטפלות סיעודיות ולקבלת הכוונה מקצועית פנו אלינו.

דיור מוגן לקשישים

יש לכם שאלות?
תרצו לקבל עוד פרטים?

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות:

כתבות אחרונות:

איש מבוגר ומטפלת
חוק סיעוד

מטפלים סיעודיים 

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של

קרא עוד »

הצטרפת בהצלחה לרשימת הדיוור שלנו!

אנחנו שמחים לראות שהתוכן מוצא חן בעינייכם :) במידה והוא תרם לכם ערך ויש לכם חשק לעזור לנו להגיע לעוד אנשים, נשמח לקבל מכם ביקורת חיובים בגוגל!

5/5
התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן מוריה... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן