צור קשר

להורים שלך מגיע יותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    בית אבות סיעודי? איך אוכל לוודא שההורים שלי בידיים טובות?

    הגיל השלישי מביא עמו שינויים רבים שלהם השפעה ניכרת על אורח החיים של האדם הקשיש, כאשר אחד הקשיים המשמעותיים ביותר שעשויים להיווצר בקרב קשישים קשור כמובן להיבט הפיזי. לעת זקנה, הגוף משתנה ואינו מסוגל עוד לתפקד כמו בעבר. לדוגמה, אנשים רבים שמגיעים לגיל השלישי מתמודדים עם פגיעה בשיווי המשקל, ולפתע נדרשת השגחה על מנת לוודא שלא ימעדו וייפגעו. בעיה נוספת הנפוצה בקרב קשישים היא היחלשות של שרירי הגוף, המובילה קשישים רבים להזדקק לסיוע על מנת לבצע פעולות פשוטות. בשל קשיים אלה, צצות בקרב לא מעט קשישים מגבלות אשר פוגעות ביכולתם לחיות אורח חיים עצמאי, ומצריכות סיוע סיעודי.

    חלק מהקשישים ומבני משפחותיהם מוצאים את המענה לצרכיהם בדמות מטפלים סיעודיים, אשר מגיעים לבתיהם של הקשישים למספר שעות מסוים בשבוע, ולעתים אפילו עוברים להתגורר עמם, כדי לאפשר להם להמשיך להתגורר בביתם. פתרון זה לא מתאים לכולם, ולכן רבים מבני הגיל השלישי  בוחרים במעבר למגורים בבית אבות סיעודי. בבתי אבות מסוג זה, יכולים הקשישים לקבל סיוע סיעודי קבוע על פי הצורך – לדוגמה, בביצוע מטלות בסיסיות כמו ניקיון קל, בסיוע ברחצה, בווידוא נטילת התרופות המתאימות ועוד. מדובר ביתרון משמעותי אשר מסייע למשפחות בהפחתת הנטל הכרוך בטיפול בקשיש סיעודי, שכן מדובר בפתרון המאפשר להן להבטיח את שלומו וטובתו ולדאוג כי הוא יקבל טיפול ראוי. כמו כן, מדובר בסביבה שמאפשרת לקשיש, על אף המגבלות, להיות חלק ממסגרת חברתית, לפגוש קשישים אחרים וליצור קשרים חברתיים, מה שלעתים קשה יותר לעשות כאשר מתמודדים עם אותן מגבלות בבית.

    כיצד לבחור בית אבות סיעודי?

    בית אבות סיעודי יכול להוות פיתרון נהדר עבור לא מעט מהאנשים המגיעים לגיל זקנה, אולם על מנת לוודא כי הקשיש יפיק את המרב מהמעבר ויקבל את המענה שהכי מתאים לו, חשוב לבחור את בית האבות הנכון, תוך התייחסות למספר פרמטרים.

    קראו מה חשוב לבדוק לפני בחירת בית אבות

    אחד הדברים שכדאי לשים עליו דגש כאשר מחפשים את בית האבות הסיעודי המתאים ביותר להורה מבוגר הוא הצוות. בסופו של דבר, מי שמטפלים בקשיש הם חברי הצוות המקצועי בבית האבות. הם הופכים לדמויות משמעותיות בחייו, לחלק משגרת יומו, ולכן הם מהווים קריטריון בלתי נפרד ממערך השיקולים בבחירת בית אבות. חשוב לוודא כי הם מבצעים את עבודתם במקצועיות ובמסירות, ולא פחות חשוב מכך, שהם גם נעימים ומשרים אווירה מיטיבה על הקשיש. כמו כן, כדאי להקדיש תשומת לב גם לאוכלוסייה המתגוררת במקום – האם היא ידידותית? האם האווירה מעודדת יצירת קשרים חברתיים? יש לכך חשיבות רבה, שכן לסביבה החברתית השפעה ניכרת על איכות החיים של אדם בגיל זקנה, ובכוחה לשפר אותה באופן משמעותי.

    קריטריון נוסף שחשוב להתייחס אליו כאשר בוחרים עבור בן משפחה בגיל זקנה בית אבות המעניק טיפול סיעודי הוא איכות החיים במקום. עזיבת הבית והמעבר להתגורר במוסד הם צעד לא פשוט עבור הקשישים, ויש לוודא כי בית האבות מסוגל להבטיח לקשיש שגרת חיים נעימה ועשירה. כדאי לבחון את התפריט במקום, ולשים לב לגיוון, לטריות חומרי הגלם ולערכים התזונתיים. מומלץ גם לבקר בבית האבות ולבחון את המראה הכללי שלו, את רמת החדרים ואת המתחמים השונים שהוא מציע. במרבית בתי האבות מתקיימות גם פעילויות העשרה, אשר גם בהן מומלץ להתעניין ולבחון את טיבן. לדוגמה, קבוצת מוריה מפעילה בתי אבות בהם מושם דגש על תחום ההעשרה ועל הפעילויות החברתיות, על מנת לוודא כי תקופת הזקנה תהיה תקופה של שלווה, נחת והנאה.

    לחצו כאן וצפו ברשימת בתי ההורים שמוריה מפעילה ברחבי הארץ

    החברות שמסייעות לבני הגיל השלישי

    כיום, ישנן חברות רבות עמן ניתן להתייעץ על מנת לוודא כי ההורה יעבור לבית האבות המתאים ביותר לצרכיו. חברות מקצועיות אלה ילמדו את הצרכים של האדם הקשיש, וינסו למצוא עבורו את בתי האבות שבהם יוכל לקבל טיפול הולם בהתאם לצרכים, וכן ליהנות ממה שיש להם להציע. חברת מוריה מהווה דוגמה לארגון המפעיל מגוון בתי אבות בפריסה ארצית, מתוכם ניתן לבחור את זה המתאים ביותר לקשיש. ניתן להתייעץ עם הגורמים המקצועיים בארגון על מנת להבין איזה מבתי האבות אשר מפעילה החברה הוא הרלוונטי ביותר, מבחינת מיקום, אווירה, אוכלוסיה וכדומה.

    מאמרים נוספים

    Card image
    התמודדות היומיומית עם אנשים במצב סיעודי

    מטפלת סיעודי היא אשת מקצוע שתפקידה לא פשוט. ההתמודדות היומיומית עם אנשים במצב סיעודי, דורשת...

    המשך קריאה >
    Card image
    בית מגורים אשר מאפשר תחושה של בית

    בית אבות בצפון- הוא בית מגורים הקיים בצפון הארץ מעפולה ועד כפר הוורדים, אשר מאפשר...

    המשך קריאה >
    Card image
    בית רקנאטי מקבוצת מוריה

    בשכונת וילות קטנה ושקטה בפתח תקווה שוכן לו דיור מוגן בית רקנאטי מקבוצת מוריה, סמוך...

    המשך קריאה >
    Card image
    איך בוחרים דיור מוגן?

    מעבר לדיור מוגן הינו החלטה חשובה ביותר שתגדיר את עידן הזהב שלכם על כל היבטיו...

    המשך קריאה >
    Card image
    מטפלת סיעודית לקשישים

    קשישים רבים זקוקים בשלב זה של חייהם לעזרה חיצונית בשל מחלה, ניתוח, פציעה או קושי...

    המשך קריאה >
    Card image
    מה זה רפורמה בסיעוד?

    הרפורמה בסיעוד הינה תכנית סיעוד חדשה שנכנסה לתוקף בנובמבר 2018. במסגרת הרפורמה, נוספו לגמלת הסיעוד רמות נוספות,...

    המשך קריאה >
    Card image
    שירותי טרום סיעוד

    הגשת בקשה לגמלת סיעוד עלולה להיות תהליך ארוך ועבור חלק מהקשישים זו יכולה להיות בעיה,...

    המשך קריאה >
    Card image
    מטפלים סיעודיים, איך לבחור את המטפל הנכון

    הגיע הזמן שהוריכם צריכים מטפל סיעודי? בשנת 1988 נחקק בישראל חוק סיעוד שמעגן את זכותם של אנשים הזקוקים...

    המשך קריאה >